814 Regionova

STARÉ ,,OSMSETDESÍTKY'' SE V LETECH 2005 AŽ 2012 PŘEDĚLÁVALY NA ŘADU 814, KTERÁ DOSTALA NÁZEV REGIONOVA. NALEZNEME JE NA VLACÍCH KATEGORIE Os I MOs A V JINÝCH KRAJÍCH I VELMI ČASTO KATEGORIE Sp. U NÁS JSOU V PRAVIDELNÉM PROVOZU NA TRATÍCH ROKYCANY - NEZVĚSTICE(ROKYCANY - PŘÍKOSICE, DÁLE JEDNOTKA TRAŤ NEZVLÁDÁ), CHRÁST - RADNICE, NÝŘANY - HEŘMANOVA HUŤ, PLANÁ - TACHOV - DOMAŽLICE, KLATOVY - HORAŽĎOVICE, CHEB - AŠ, PLZEŇ - ŽIHLE, PLZEŇ - BEZDRUŽICE, PLZEŇ - ROKYCANY A NA PLZEŇSKÉ LINCE KOZOLUPY - PLZEŇ - BLOVICE.

Jednotka má 84 míst k sezení, je částečně nízkopodlažní, má bezbarierové wc s uzavřeným systémem, plošinu pro vozíčkáře, informační systém(vlakový rozhlas, LED panely), tlačítkově ovládané dveře, stahovaní okna a sedadla s opěrkami hlavy. Prostor v nízkopodlažní části vozu je využit pro vozíčkáře, kočárky, jízdní kola atd. Jednotky jsou velmi často vybaveny automaty a označovači pro samoobslužný způsob odbavení cestujících.

VÝHODY A NEVÝHODY

+ Nízkopodlažní část jednotky vhodná pro snadný nástup starších lidí, maminky s kočárky, cyklisty, bezbariérové, vakuové wc, nájezdová plošina pro vozíčkáře, pohodlnné sedačky s opěrkami hlavy a rukou, stahovaní okna, tlačítkově ovládané dveře....

- Značná hlučnost, nízká kvalita jízdy zejména v ostrých obloucích(vozidlu stále chybí vyklápěcí nápravy)