Stránky Západočeská železnice

Jedná se o volné webové stránky, které jsou tvořeny ve volném čase. Zaměřují se na železnici především v okolí Plzně, ovšem zasáhnout můžeme také do jiných míst ČR nebo i mimo železnici. Kromě železnice zde totiž naleznete také turistické informace, kultůru atd. Mou snahou je vytvořit významné stránky o železniční síti na západě Čech, kde bude možnost zjistit něco o lokálkách, vozidlech, o akcích na železnici atd.

Historie projektu

Dříve, než se stránky zaměřili na západ Čech, prošly několika podobami. Jako první se týkaly železnice obecně, například informačním systémem, přejezdy atd. a vznikl zcela nezajímavý webový projekt. Následně se rozšířil i o dění kolem železnice. Ovšem web následně obsahoval více dění kolem železnice, než ze samotné železnice. Proto došlo k další proměně. Název Železnice v Plzeňském kraji proměnil web do dost jiné podoby, kterou má dodnes. Začal se zajímat o železnici v okolí Plzně a konečně získal zajímavější zaměření. Jako poslední se změnil název na nejprve  Železnice západní Čechy a následně na Západočeská železnice.

Na jaře roku 2015 se celý web přesunul na zcela novou webovou adresu a opustil adresu zcela nevyhovující. K webu patří také Facebooková stránka, stránka Google+, Instagram, Youtube kanál a vlastní Gmailová adresa - vše pod názvem Západočeská železnice...