Mirošovkou podél Klabavy...

MIROŠOVSKÁ LOKÁLKA (175) ZAČÍNÁ V OKRESNÍM MĚSTĚ ROKYCANY A VEDE PŘES PRŮMYSLOVÉ MĚSTO HRÁDEK, MĚSTO MIROŠOV A KOLEM KORNATICKÉHO RYBNÍKA DO NEZVĚSTIC.

Provoz na trati byl zahájen na úseku Rokycany - Mirošov v roce 1869 nejprve jako vlečka a v roce 1883 veřejná trať. Na úseku Nezvěstice Mirošov byl zahájen provoz nákladní dopravy v roce 1882. Osobní přeprava na trati byla zahájena v roce 1889. Trať spojuje kromě tří měst také spoustu menších obcí a vesnic, jejihž obyvatelé ji využívají jako dopravu za prací, do škol apod. Z Kamenného Újezdu u Rokycan je nově možno dojít na rozhlednu Kotel, nedaleko Kornatic nalezneme rekreační rybník, kde nám skoro hned na hrázi zastaví vlak.

Rekonstrukce

V říjnu 2016 byla dokončena modernizace a rekonstrukce trati. Šlo hlavně o zrychlení vlaků, zvýšení komfortu cestujících, vyšší bezpečnost ve stanicích a v zastávkách. V celé délce je zcela nový kolejový pás a veškeré stanice a zastávky jsou zrekonstruované.....

Provoz na trati 2017/18

Vyšší frekvenci cestujících zde obstarává hodinový takt spojů Rokycany - Mirošov - Příkosice, zajištěný Regionovou. Úsek Příkosice - Nezvěstice obstarávají spoje, zajištěné motorovým vozem 810.

Některé spoje končí v Mirošově nebo Mirošově město, do Příkosic zajíždí noční obrat z Plzně.....

Specifický způsob odbavení je zaveden v úseku Příkosice - Nezvěstice...