Pouhých 10km z Nýřan do Heřmanovy Hutě...

HEŘMANOVA HUŤ JE OBEC, KAM SE DOSTANEME PRÁVĚ LOKÁLKOU Z NÝŘAN (181). TRAŤ BYLA PŮVODNĚ OD ROKU 1890 VLEČKOU A V ROCE 1905 JAKO VEŘEJNÁ TRAŤ. DÉLKA CELÉ TRATĚ JE 9,6KM A NALÉZAJÍ SE ZDE 4 ZASTÁVKY A 2 KONCOVÉ STANICE.

Vlak vyjíždí z Nýřan na trati Plzeň - Domažlice - Furth im Wald. Po chvilce zastaví na zastávce ve vsi Kamenný Újezd u Nýřan. Po projetí této zastávky, kde vlak zastavuje pouze na znamení, jede po boku lesa a po chvilce zastaví v Blatnici u Nýřan, která je též na znamení. Následují další zastávky na znamení, a to Rochlov a Přehýšov a poté, co vlak projede pod dálničním mostem dosáhne Heřmanovi Hutě.

V Heřmanově Huti koleje pokračují do průmyslové zóny, ovšem motorák zakončí svou jízdu u zastávky, kterou tvoří zděná budova s přístřeškem, kolejové rozvětvení a jedno nástupiště. Ostatní zastávky tvoří pouze plechové přístřešky a v Nýřanech budova s vestibulem. Jízdní doba je 16 minut.

PROVOZ NA TRATI 2017/18

Na trati je nasazena jednotka Regionova. To znamená, že je zde možnost cestování vozíčkářů, ovšem zastávky na trati nejsou pro toto cestování příliš vhodné. Možná v zastávkách Kamenný Újezd u Nýřan, Blatnice u Nýřan, Rochlov a Přehýšov je relativně možné naložení a vyložení vozíčkáře ale v koncových je to díky rozvětvení kolejí nebezpečné. Vlaků tu jezdí 13 párů osobních, z toho 6 jen v pracovní dny, 2 jen o výkendu a ve svátky. Na všech vlacích je zaveden specifický způsob odbavení cestujících a rozšířená přeprava spoluzavazadel především jízdních kol. 

SLUŽBY VE STANICÍCH

Jízdenku lze koupit pouze v Nýřanech, kde se nalézá také wc a zvedací plošina pro vozíčkáře. Bezbarierový přístup není do žádné části žádné stanice na trati. Přestup na autobus je k dispozici:

- v Nýřanech na zastávce cca 200m od stanice

- v Heřmanově Huti ze zastávky u staniční budovy